Aparat ortodontyczny. Rodzaje aparatów ortodontycznych. Lekarz ortodonta.

Aparat ortodontyczny. Rodzaje aparatów ortodontycznych. Lekarz ortodonta.

Aparat ortodontyczny

Aparat ortodontyczny jest narzędziem, którym w procesie leczenia posługuje się lekarz ortodonta korygując istniejącą wadę zgryzu u pacjenta. Aparat ortodontyczny jest indywidualnie projektowany. Jest ich kilka rodzajów, a każdy z nich posiada wiele odmian. Zawierają w sobie elementy akrylowe, stalowe (stal wysokogatunkowa), gumowe.

Rodzaje aparatów ortodontycznych

Mogą być zewnątrz lub wewnątrzustne. Najczęściej stosowane są aparaty wewnątrzustne. Te z kolei możemy podzielić na aparaty stałe i aparaty ruchome. Aparat ortodontyczny stały jak sama nazwa wskazuje jest osadzany przez lekarza na stałe na zębach. Aparaty ruchome są zdejmowane i noszone w określonych porach przez pacjenta.

 

Lekarz ortodonta

Lekarz ortodonta jest to specjalista, który w naszym uzębieniu zajmuje się profilaktyką i leczeniem wad zgryzu. Koryguje wzajemne proporcje twarzy, wpływa na stosunki międzyzębowe. Wybór specjalisty od wad zgryzu jest bardzo ważny. Spotykać będziemy się bowiem z nim przez kilka lat z częstością co kilka tygodni. To lekarz ortodonta będzie koordynował całe leczenie stomatologiczne. W razie potrzeby kieruje nas do innych specjalistów : chirurga stomatologicznegoendodontyprotetykalogopedy.

Ja bym także powiedział, że jest to lekarz, który w wielu wypadkach pomaga odzyskać pewność siebie, poprawia naszą własną samoocenę jak i ocenę otoczenia. Sprawia, ze śmiejemy się chętnie i często.

Zdrowy i zadbany uśmiech to najlepsza wizytówka każdego człowieka, dlatego też warto regularnie odwiedzać gabinet dentystyczny.
W naszych przychodniach staramy się zapewnić proces leczenia na najwyższym poziomie. Lekarz ortodonta już podczas pierwszej wizyty ustala z pacjentem szczegółowy plan leczenia, wykonuje zdjęcie panoramiczne, zleca szczegółową pielęgnację oraz leczenie uzębienia, planuje aparat ortodontyczny.
Każdy zabieg jest bezbolesny, a sprzęt, na którym pracujemy najwyższej klasy.

Warto podkreślić, że profilaktykę, kontrolę oraz rozpoznawaniem wad zgryzu prowadzi się zarówno u dzieci, jak i dorosłych. Jeżeli odpowiednio wcześnie zdiagnozujemy wadę zgryzu u dziecka, to leczenie będzie przebiegać prawidłowo i w krótkim czasie pociecha będzie mogła beztrosko się uśmiechać, bez żadnych kompleksów. Dorośli , którzy także często odczuwają dyskomfort z powodu wad zgryzu, mają dzięki nowoczesnej ortodoncji szansę na całkowite pozbycie się problemów zgryzowych.

Zapraszamy serdecznie wszystkich pacjentów wymagających leczenia ortodontycznego (w każdym wieku) do odwiedzenia naszych przychodni.

Podobne tematy: