Implanty zębowe – leczenie, wskazania i ceny

Implanty zębów

Implantolog zajmuje się uzupełnianiem braków w uzębieniu przy pomocy specjalnych implantów, wykonanych z tytanu lub ceramiki, zastępujących naturalny korzeń zęba. Implanty zębowe stosujemy w przypadku utraty zębów w wyniku próchnicy, chorób przyzębia czy też wypadku.

Zabieg wstawienia implantu poprzedzamy konsultacją z lekarzem implantologiem, który wykonuje diagnostykę radiologiczną w formie zdjęcia panoramicznego oraz tomografii stożkowej 3D. Są to czynności konieczne do przeprowadzenia by zaplanować zabieg, a później prawidłowo ocenić stan implantów w okresie integracji oraz w późniejszym okresie regularnego ich użytkowania.

Przyczyny utraty zębów mogą być różne, podobnie jak metody radzenia sobie z ubytkami. Można w takim przypadku założyć protezy zębowe lub podjąć leczenie implantologiczne. Dlatego też, jeśli zdecydujemy się na to drugie rozwiązanie, implantolog bardzo dokładnie diagnozuje miejsce osadzenia implantu. Następnie podejmuje odpowiednie kroki, w celu wszczepienie śruby, na której później osadza się implant zębowy. Co najważniejsze, wszczep zbudowany z tytanu, doskonale tolerowany jest przez nasz organizm. Procedury implantologiczne dopasowujemy do indywidualnych potrzeb naszego pacjenta.

Rodzaje procedur z zakresu implantologii

Implantacja natychmiastowa

W przypadku gdy pacjent posiada zęba ze wskazaniem do usunięcia, to rozważamy i podejmujmy kroki zmierzające do wszczepienia implantów natychmiastowych. Najpierw dokonujemy ekstrakcji zęba i jednocześnie na tej samej wizycie wprowadzamy w zębodół implant. Wymogiem takiego zabiegu są odpowiednie warunki kostne.

Więcej informacji znajdziecie w naszym artykule : Implant zęba rodzaje, cena, opinie. Zakładanie implantów

Implantacja wczesna

Implanty dzielimy na jednofazowe oraz dwufazowe. W przypadku gdy pacjent traci ząb, to oczekujemy od 6 do 10 tygodni od momentu ekstrakcji. Implantacja wczesna wskazana jest w sytuacji dużych zmian zapalnych okołowierzchołkowych, przy dużym rozrzedzeniu substancji kości w momencie ekstrakcji, a także kiedy rokowanie powodzenia natychmiastowej implantacji jest niepewne. Więcej informacji znajdą Państwo w naszym artykule : Implant zęba rodzaje, cena, opinie. Zakładanie implantów

Implantacja późna

O implementacji późnej można mówić, gdy od momentu utraty zęba minęło więcej niż 3 miesiące. Implantacja polega na uzupełnieniu ubytków w sposób jednofazowy lub dwufazowy.

Ten rodzaj wszczepienia implantów jest najbardziej skomplikowany, a przebieg i czas trwania leczenia zależny jest od czasu, który minął od utraty zęba. Często należy wykonać specjalistyczne działania, których celem jest odbudowa tkanki kostnej. Wiąże się to np. z odbudową lub przeszczepem kości. Ma to miejsce w przypadku, gdy w przeszłości doszło do utraty zęba w wyniku nieleczonego ubytku. Szczegółowe informacje znajdziecie na naszej stronie : Implant zęba rodzaje, cena, opinie. Zakładanie implantów

Naturalną kontynuacją leczenia implantologicznego jest leczenie ortodontyczne a przede wszystkim leczenie protetyczne.

  • Odbudowa na implantach
  • korona porcelanowa na tytanie
  • korona pełnoceramiczna
  • most porcelanowy na tytanie
  • most pełnoceramiczny
  • zamki, zatrzaski, belki, teleskopy wraz z protezami wykorzystującymi implanty, jako podparcia

Implanty zębowe opinie

Ponad 30 lat temu prof. Branemark zastosował pierwsze wszczepy z tytanu. Dziś można powiedzieć, że implantologia bardzo mocno wkroczyła w świat stomatologii. Dlatego też trudno wyobrazić sobie współczesną stomatologię bez metod wykorzystujących zalety stosowania implantów. Od dawna implantologia nie jest dziedziną doświadczalną. Dzięki wykorzystaniu tytanu oraz udoskonalaniu procedur leczniczych, implantologia stomatologiczna jest uznaną metodą chirurgiczno – protetycznego zaopatrzenia pacjentów. To unikatowy sposób leczenia będący istotną alternatywą w bardzo wielu przypadkach. Innymi słowy pozwala odbudować utracony ząb, kilka zębów, ale także jest godną uwagi metodą rehabilitacji pacjentów bezzębnych. Szczegółowe informacje i opinie o implantach zębowych znajdziecie na naszej stronie :
Implant zęba rodzaje, cena, opinie. Zakładanie implantów

Cena implantu zęba

Cena implantu zębowego jest wypadkową technologii procesu leczenia implantologicznego oraz podaży i popytu.
Na leczenie implantologiczne składają się koszty zabiegów periodontyczno-chirurgicznych, koszty materiałowe implantów, oraz koszty protetyki. Dlatego im większy zakres tym dłuższy czas leczenia i wyższa cena.
Za implanty zębowe zapłacimy więcej w dużych miastach i tam gdzie popyt na usługi implantologiczne jest większy.  Godne uwagi jest to, że cena wszczepu w przeliczeniu na sztukę obniża się wraz z ilością wkręcanych implantów. Dlatego im więcej jest ich wprowadzonych w kość tym mniej za nie jednostkowo zapłacimy.
Cena implantu z koroną protetyczną przy braku pojedynczego zęba waha się od 4-6 tyś złotych. Szczegółowe informacje i ceny implantów zębowych znajdziecie na naszej stronie :
Implant zęba rodzaje, cena, opinie. Zakładanie implantów

Implanty zębowe nie tylko przywracają pacjentom zdrowie, ale i poprawiają estetykę ich uśmiechu. Zapraszamy do jednego z naszych gabinetów stomatologicznych w Bochni lub Brzesku, gdzie oferujemy kompleksowe leczenie implantologiczne na najwyższym poziomie. Jeśli mają Państwo inne problemy związane z zębami, również zachęcamy do kontaktu.

Zakres usług implanty

implant

Implanty tytanowe

zabieg odtwórcze pod leczenie protetyczne

implant

Implanty tytanowe

wspomaganie leczenia ortodontycznego

implant

Augmentacja kości

Artykuły / opinie / porady