Nitka powietrzna. Irygator kieszonek i przestrzeni międzyzębowych

Nitka powietrzna. Irygator kieszonek i przestrzeni międzyzębowych

Nitka powietrzna to nowe podejście do oczyszczania kieszonek i przestrzeni międzyzębowych. Pomaga utrzymać prawidłową higienę w jamie ustnej. Dociera do miejsc, gdzie do tej pory mogła dotrzeć tylko nić dentystyczna. Pod ciśnieniem wymywa i wypłukuje pozostałości pokarmu zalegające pomiędzy naszymi zębami.

Nitka powietrzna Brzesko Bochnia

Nitka powietrzna

Irygator Sonicare AirFloss pozwala w precyzyjny i szybki sposób doczyścić trudno dostępne zakamarki jamy ustnej. Dzięki specjalnie zaprojektowanej dyszy, nitka powietrzna oddaje strzały mieszanki wodno-powietrznej, która doskonale czyści przestrzenie międzyzębowe. Możemy użyć roztworu wodnego z dodatkiem Eludrilu lub Chlorheksilu szczególnie w przypadkach, gdy mieliśmy do czynienia z krwawieniem z brodawek dziąsłowych. Roztwory chlorheksydyny hamują rozwój bakterii, zmniejszają stan zapalny, przeciwdziałają odkładaniu się nowej płytki bakteryjnej.

Irygator do przestrzeni międzyzębowych

Końcówkę irygatora przykładamy kolejno do przestrzeni międzyzębowych., to znaczy do styku powierzchni sąsiadujących ze sobą zębów i szczytu brodawki dziąsłowej, która przestrzeń międzyzębową wypełnia. Proces oczyszczania koncówką Sonicare najlepiej wykonać od strony przedsionka jamy ustnej, a potem z drugiej strony od podniebienia.
Płynem czyszczącym może być zwykła woda, ale tak jak pisałem wyżej optymalnie jest zastosować wodny roztwór chlorheksydyny z gotowych i dostępnych w aptekach preparatów.

Nitka powietrzna Brzesko Bochnia                                  Nitka powietrzna Brzesko Bochnia

Mosty protetyczne i nitka powietrzna

Urządzenie to jest praktycznie nie do zastąpienia u pacjentów użytkujących prace protetyczne stałe w postaci mostów protetycnych. Bardzo trudne są do oczyszczenia powierzchnie pod przęsłami. Podobnie, a nawet trudniej jest usunąć złogi nazębne ze styków koron zblokowanych, tam gdzie most osadzony jest na dwóch sąsiadujących ze sobą zębach. Można próbować przeciągać przez tą przestrzeń nić superfloss, ze sztywnym końcem, ale bywa to trudne, a czasem wręcz niemożliwe.Tu właśnie spray powietrzno-wodny z roztworem chlorheksydyny będzie najbardziej pomocny. Dla prawidłowego stanu dziąseł jest to często być albo nie być.

Nitka powietrzna - wyrzynające się ósemki

U osób z utrudnionym wyrzynaniem zębów ósmych w codziennym użytkowaniu wychodzi jeszcze jedno ważne zastosowanie irygatora Sonicare. W procesie wyrzynania się zębów mądrości, szczególnie dolnych, bardzo często dochodzi do zmian zapalnych w ich okolicy. Jest to związane z ich umiejscowieniem anatomicznym i zmianami ewolucyjnymi, jakie przechodzi nasz gatunek. Mamy więc z pokolenia na pokolenie skracanie trzonu i gałęzi żuchwy, co skutkuje brakiem miejsca dla ósemek. Do tego żuchwa z ostatnim trzonowcem tworzy dolny zachyłek, gdzie bardzo łatwo zostają resztki pokarmowe., Brak miejsca miedzy górnym a dolnym ostatnim trzonowcem predysponują do urazów mechanicznych błony śluzowej dziąsła. Wszystko to razem powoduje, że powstają zmiany zapalne na styku ostatniego i przedostatniego trzonowca, albo pomiędzy górna powierzchnia zęba mądrości a śluzówką, która od góry bardzo często go częściowo przykrywa.

Użycie nitki powietrznej w tej okolicy może się okazać jedyną skuteczną metoda oczyszczenia jej z resztek pokarmowych. Nie dokonamy tego szczoteczka do zębów, ani wykałaczką, ani tradycyjna nitką. Podejście tymi narzędziami pod dziąsło jest niewykonalne. Użycie sprayu powietrzno-wodnego jest w stanie usunąć fragmenty jedzenia, wysięki zapalne, bakterie, i wprowadza w to miejsce roztwór chlorheksydyny, który łagodzi stan zapalny, hamuje rozwój bakterii. Możemy dzięki takim zabiegom higienicznym utrzymać stan naszych dziąseł i przyzębia w bardzo dobrym stanie przez wiele lat. Jeśli jednak nasze zabiegi nie przynoszą rezultatów należy skonsultować się ze swoim lekarzem.

Nitka powietrzna Brzesko Bochnia

Podobne tematy: