Profilaktyka stomatologiczna w Brzesku i Bochni

Zapobiegać jest łatwiej, niż leczyć. Dotyczy to również chorób zębów oraz przyzębia. Warto pamiętać, że nieleczone choroby jamy ustnej są częstą przyczyną chorób, również tych przewlekłych.

Regularne profilaktyczne zabiegi stomatologiczne pozwalają skutecznie zapobiegać schorzeniom zębów i właśnie dlatego warto regularnie odwiedzać klinikę stomatologiczną. W ARTDENT zapewniamy pełne spektrum leczenia zachowawczego.

Nasze gabinety w Brzesku oraz w Bochni zostały zaopatrzone w nowoczesne urządzenia do prowadzenia zabiegów higienizacyjnych, a każdy z naszych Pacjentów może uzyskać wyczerpującą poradę z zakresu profilaktyki i zasad utrzymywania zębów w dobrej formie, aby móc jak najdłużej cieszyć się zdrowym i pięknym uśmiechem.

Szczególnie ważną rolę odgrywa profilaktyka dziecięca, ponieważ to właśnie w najmłodszych latach – dokładamy wszelkich starań, aby zwiększać świadomość zarówno dzieci, jak i ich rodziców w zakresie profilaktyki stomatologicznej i korzyści, jakie niosą za sobą takie zabiegi jak fluoryzacja, odpowiedni dobór szczoteczki do zębów czy po prostu prawidłowa codzienna higiena jamy ustnej.

W obu naszych gabinetach polecamy nasz Pakiet Profilaktyczny w następującym zakresie:

  • Skaling, czyli mówiąc potocznie usuwanie kamienia z powierzchni zębów, czyli miękkiego osadu powstającego w wyniku mineralizacji płytki nazębnej, składającej się z resztek jedzenia, bakterii oraz śliny, pod wpływem kwasów oraz soli zawartej w przyjmowanych pokarmach. Osad może przyczyniać się do chorób przyzębia, dlatego osoby ze skłonnością do jego gromadzenia się powinni regularnie poddawać się zabiegowi skalingu.
  • Piaskowanie, czyli dokładne usunięcie osadu gromadzącego się na zębach oraz w szczelinach międzyzębowych, a także przebarwień powstających na ich powierzchni. Piaskarka stomatologiczna pozwala przywrócić naturalną biel zębów nawet w trudno dostępnych miejscach
  • Polerowanie zębów polega na wygładzeniu powierzchni zębowych, szczególnie w miejscach, gdzie zbiera się intensywnie osad nazębny. Długotrwałe pozostawanie kamienia na powierzchni zęba skutkuje utratą gładkości tkanek twardych i dalszym odkładaniem się złogów. Zabieg polerowania wykonuje specjalnie dobranymi twardością i kształtem gumkami i szczoteczkami z użyciem pasty polerskiej. Wygładzamy powierzchnię twardych tkanek zębów, zmniejszając w ten sposób odkładanie płytki nazębnej w przyszłości.
  • Fluoryzacja – zabieg, który pozwala wzmocnić szkliwo zębów oraz chroni przed próchnicą. Do przeprowadzenia tego zabiegu niezbędny jest fluor, charakteryzujący się wysokimi właściwościami chemicznymi. Fluor znajdujemy w orzechach, rybach czy nabiale. Fluoryzacja w zabiegach stomatologicznych polega na pokryciu zębów żelem z wysoką zawartością fluoru i dokładne ich szczotkowanie.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszych gabinetów w Brzesku oraz Bochni i skorzystanie z naszego Pakietu Profilaktycznego, który przygotowaliśmy specjalnie dla Państwa.