Szczoteczka do aparatu ortodontycznego i mostów Brzesko Bochnia

Szczoteczka do aparatów ortodontycznych i mostów

Szczoteczka jednopęczkowa jest to kolejna pomoc w higienizacji jamy ustnej. Jest to szczoteczka do aparatów ortodontycznych i mostów. Trochę inaczej wygląda, ale podobnie używana jest szczoteczka do przestrzeni miedzyzębowych. Docierają tam gdzie nie dociera tradycyjna szczoteczka, oraz nitka stomatologiczna. Oczyszczamy nimi przestrzenie międzyzębowe, oraz kieszonki dziąsłowe. Stosowane przy leczeniu i profilaktyce paradontopatii.

Szczoteczka do aparatów ortodontycznych i mostów Brzesko Bochnia

Bardzo przydatne tam, gdzie w jamie ustnej są korony i mosty protetyczne.

Szczoteczka do mostów

Szczoteczka jednopęczkowa jest jednym z narzędzi do oczyszczania przestrzeni wokół prac protetycznych stałych. Szczególnie w okolicy przęseł mostów protetycznych. Pozwalają usunąć resztki pokarmowe z klinowatych przestrzeni pomiędzy śluzówka dziąsła a przęsłem mostu protetycznego. Oczyszczają również kieszonki dziąsłowe zapobiegając stanom zapalnym przyzębia i paradontozie.

Szczoteczka jednopęczkowa implanty i protezy

Bardzo wygodne i fajnie się sprawdzają w użyciu są przy innych pracach protetycznych złożonych. Dobrze oczyszczają przestrzenie w okolicy zamków i zatrzasków protezy szkieletowejPodobnie sprawdzają się przy higienie metalowej  belki osadzonej na implantachsłużącej do zamocowania protezy całkowitej górnej czy dolnej.

Szczoteczka do aparatów ortodontycznych

Szczoteczka jednopęczkowa sprawdza się również doskonale u osób użytkujących aparaty ortodontyczne szczególnie te stałe, jednak lepszą w użyciu przy higienie aparatów ortodontycznych jest szczoteczka do przestrzeni międzyzębowych. Jest to typowa szczoteczka do aparatów.

Włóka tej szczoteczki penetrują szczeliny dziąsłowe i styki zębów wymiatając pozostawiane tam resztki pokarmowe, zaczątki płytki nazębnej i fragmenty kamienia nazębnego. Można ją łatwo wprowadzić w szczeliny między zębami, zamkami a łukiem ortodontycznym. Jest możliwość ręcznego modyfikowania kształtu części pracującej. Zapewnia to dobry dostęp do miejsc, w których szczególnie gromadzą się osady. Szczoteczka do przestrzeni międzyzębowych występuje w kilku rozmiarach co umożliwia indywidualne dopasowanie i dobranie dla siebie szczoteczki.

Oto inna szczoteczka do aparatów. Bardzo dobry patent ma na nią firma Oral-B.

Szczoteczka do aparatów ortodontycznych i mostów Brzesko Bochnia

Jak widzicie ta szczoteczka posiada oba końce pracujące. Główka szczoteczki wygląda podobnie jak w zwykłej szczoteczce z tym, że przez całą jej długość przebiega rowek wyprofilowany na drut aparatu stałego.
Druga strona rękojeści szczoteczki zakończona jest końcówką do oczyszczanie przestrzeni międzyzębowych. Taka szczoteczka do aparatu ortodontycznego zawiera dwa w jednym.

Szczoteczka do aparatów zasady mycia

Aby tak się nie stało warto wdrożyć kilka podstawowych zasad i w trakcie codziennych zabiegów higienicznych stale je stosować :

  • Dzielimy jamę ustną na kwadranty (cztery ćwiartki)
  • Każdy z kwadrantów myjemy, przez co najmniej 2 minuty
  • Szczoteczką główną z rowkiem myjemy stronę przedsionkową ok 1 min
  • Podobnie zaraz po tym szczotkujemy stronę podniebienną ( językową)
  • Szczoteczką jednopęczkową dokładnie oczyszczamy przestrzenie międzyzębowe
  • Szczoteczką międzyzębową oczyszczamy zarówno okolice międzyzębowe jak i obszary pomiędzy zębami a drutem, drutem i zamkami
  • Płuczemy jamę ustną płynem z chlorheksydyny np. Eludril

Podobne tematy: