Szczoteczka do aparatu ortodontycznego i mostów Brzesko Bochnia

Szczoteczka do aparatu ortodontycznego. Rodzaje. Użycie

Szczoteczka do aparatu ortodontycznego. Szczoteczka do oczyszczania przestrzeni międzyzębowych. Dociera tam gdzie nie dociera tradycyjna szczoteczka. Oczyszczamy nią przestrzenie między zębami a brodawką dziąsłową. Ze względu na możliwość modyfikacji kształtu części czyszczącej możemy stosować również do szczotkowania przestrzeni pod przęsłami mostów protetycznych jak i u osób użytkujących aparaty ortodontyczne stałe do przestrzeni między łukami aparatu a zębami.

Szczoteczka jednopęczkowa Brzesko Bochnia

Jej uzupełnieniem w codziennej higienie jamy ustnej jest szczoteczka jednopęczkowa.

Dzięki swojej budowie dociera w miejsca trudno dostępne i kieszonki dziąsłowe.

Szczoteczka do aparatu ortodontycznego

Szczoteczka do aparatu ortodontycznego ma różne kształty i modyfikacje. Bardzo dobry patent ma na nią firma Oral-B.

Szczoteczka do aparatu ortodontycznego Brzesko Bochnia

Jak widzicie ta szczoteczka posiada oba końce pracujące. Główka szczoteczki wygląda podobnie jak w zwykłej szczoteczce z tym, że przez całą jej długość przebiega rowek wyprofilowany na drut aparatu stałego.
Druga strona rękojeści szczoteczki zakończona jest końcówką do oczyszczanie przestrzeni międzyzębowych. Taka szczoteczka do aparatu ortodontycznego zawiera dwa w jednym.

Szczoteczka do aparatu ortodontycznego Brzesko Bochnia

W codziennej higienie podczas leczenia aparatami ortodontycznymi nie wystarcza nasza zwykła szczoteczka. Nie dociera ona do wielu miejsc gdzie zalega płytka bakteryjna, dlatego też musimy w tym okresie stosować dodatkowe narzędzia.

Biorąc pod uwagę czas leczenia ortodontycznego, może się okazać, że przy niewłaściwej higienie jamy ustnej po zakończeniu leczenia mamy zęby „proste”, ale „całkowicie zepsute”, które wymagają leczenia kanałowego, a czasem usunięcia. Cały, więc nasz trud, czas i pieniądze zostały przez złą higienę jamy ustnej zmarnotrawione.

Szczoteczka do aparatu zasady mycia

Aby tak się nie stało warto wdrożyć kilka podstawowych zasad i w trakcie codziennych zabiegów higienicznych stale je stosować :

  • Dzielimy jamę ustną na kwadranty (cztery ćwiartki)
  • Każdy z kwadrantów myjemy, przez co najmniej 2 minuty
  • Szczoteczką główną z rowkiem myjemy stronę przedsionkową ok 1 min
  • Podobnie zaraz po tym szczotkujemy stronę podniebienną ( językową)
  • Szczoteczką jednopęczkową dokładnie oczyszczamy przestrzenie międzyzębowe
  • Szczoteczką międzyzębową oczyszczamy zarówno okolice międzyzębowe jak i obszary pomiędzy zębami a drutem, drutem i zamkami
  • Płuczemy jamę ustną płynem z chlorheksydyny np. Eludril

Podobne tematy: