Szczoteczka elektryczna. Szczoteczka ORAL B GENIUS

Szczoteczka elektryczna. Szczoteczka ORAL B GENIUS

Szczoteczka elektryczna Genius.Firma Oral-B zaprezentowała nową szczoteczkę GENIUS, dostarczającą informacji o szczotkowanych zębach w czasie rzeczywistym. Przy współpracy z aplikacją smartfona i dzięki jego kamerze wykrywa ona swoje położenie, oraz analizuje ruch, który nią wykonujemy. Umożliwia to rejestrację i monitorowanie szczotkowanych obszarów, zapewniając, że żaden z nich nie zostanie pominięty.

Szczoteczka elektryczna Genius                  Szczoteczka elektryczna Genius

Szczoteczka elektryczna

Ta nowa szczoteczka elektryczna posiada ponadto kolorowy sygnalizator LED. Jest on sprzęgnięty z inną nowością, trójstopniowym systemem kontroli siły nacisku. Ta nowa technologia chroni dziąsła przed zbyt agresywnym szczotkowaniem poprzez właśnie komunikaty wizualne. Jeśli występuje właśnie taka sytuacja, że zbyt silnie naciskamy myjąc zęby, szczoteczka zmniejsza obroty główki i zatrzymuje pulsacje. Jak podaje firma 93% osób , które maja tendencje do zbyt agresywnego szczotkowania zębów, dzięki temu patentowi dostosowało siłę nacisku podczas ich mycia. Firma Oral-B w prezentacji szczoteczki podaje jeszcze kilka innych jej zalet.

Szczoteczka elektryczna Genius

Szczoteczka elektryczna Genius

Moją uwagę zwróciła główka tej szczoteczki. Zarówno ułożenie i dobranie długości włókien, jak i oscylacyjno-pulsacyjno-rotacyjny ruch, jaki ona wykonuje. Zapewnia to bardzo dokładne oczyszczanie powierzchni zęba.
Dzięki technologii wykrywania położenia czyści kolejno wszystkie zęby i dociera do obszarów, które często pomijamy szczotkując swoje zęby. Pomijając nowinki techniczne i podsumowując, szczoteczka GENIUS ma wiele zalet i bardzo dobrze oczyszcza powierzchnie zębów.

Szczoteczka do zębów. Jak myjemy zęby

Zęby powinny być szczotkowane przez około dwie minuty. Najlepiej podzielić sobie jamę ustna na cztery kwadranty i na każdy poświęcić po około 30 sekund.
Aby dobrze wyszczotkować zęby warto wdrożyć kilka podstawowych zasad i w trakcie codziennych zabiegów higienicznych stale je stosować :

  • Dzielimy jamę ustną na kwadranty (cztery ćwiartki)
  • Każdy z kwadrantów myjemy, przez co najmniej 2 minuty
  • Wykonujemy ruchy koliste, obrotowe
  • Szczoteczką główną myjemy stronę przedsionkową ok 1 min
  • Podobnie zaraz po tym szczotkujemy stronę podniebienną ( językową)
  • Szczoteczką jednopęczkową dokładnie oczyszczamy przestrzenie międzyzębowe
  • Szczoteczką międzyzębową oczyszczamy zarówno okolice międzyzębowe jak i obszary pomiędzy zębami a drutem, drutem i zamkami
  • Płuczemy jamę ustną płynem z chlorheksydyną np. Eludril

Podobne tematy: