Klinika dentystyczna ARTDENT w Brzesku

Aby utrzymać piękne i zdrowe zęby wymagana jest odpowiednia diagnostyka oraz profilaktyka stomatologiczna, najlepiej wykonywane w zakładzie o wieloletniej tradycji. Przychodnia stomatologiczna ARTDENT w Brzesku to miejsce, w którym zajmujemy się nie tylko profilaktyką, ale również zabiegami z zakresu stomatologii zachowawczej i dziecięcej, chirurgii stomatologicznej, implantologii, protetyki, leczenia kanałowego czy periodontologii. Dzięki temu, że posiadamy w zespole doskonale wyszkolonych specjalistów, oferujemy naszym pacjentom porady i konsultacje z zakresu wszystkich specjalności stomatologicznych. Dodatkowo nasze starania wspierają nowoczesne i wyposażone w sprzęt gabinety stomatologiczne, pracownia protetyczna oraz pracownia RTG zdjęć stomatologicznych.
Szanowni państwo. Wszystkie zabiegi w naszych przychodniach odbywają się po wcześniejszej higienizacji jamy ustnej.

Zdjęcia RTG zębów

W pracowni RTG Artdent Brzesko wykonujemy:

  • Rtg zęba punktowe
  • zdjęcie panoramiczne
  • zdjęcie cefalometryczne
  • zdjęcie zatok szczękowych
  • zdjęcie stawów skroniowo-żuchwowych
  • tomografię zębów i zatok CBCT

Specjalistyczne urządzenia, przeznaczone do tomografii komputerowej, służą nam do wykonywania dokładnych zdjęć 3D, które stanowią podstawę do prawidłowego wykonywania zabiegów takich jak leczenie kanałowe, wszczepienie implantów czy zabiegi chirurgii zębowej.

Stomatologia zachowawcza i dziecięca

Podstawowa nasza działalność to stomatologia zachowawcza i dziecięca, czyli leczenie próchnicy u starszych i młodszych pacjentów. Dla dzieci i osób u których występuje strach przed wizytą u dentysty prowadzimy zabiegi w sedacji.

Protetyka stomatologiczna

Protetyka stomatologiczna to jedna z trzech specjalności przychodni stomatologicznej w Brzesku. Uzupełniamy braki zębowe protezami ruchomymi i stałymi. Wykonujemy precyzyjne prace w postaci koron porcelanowych, mostów protetycznych, protez szkieletowych i innych. Ponadto w zależności od potrzeb i preferencji pacjenta możemy indywidualnie planować uzupełnienia protetyczne solowe, albo złożone.

Chirurgia stomatologiczna

Druga niemniej ważna nasza specjalizacja to chirurgia stomatologiczna. W tej materii działania nasze nakierowane są na usuwanie zniszczonych zębów oraz ósemek, nacinanie ropni zębowych, resekcje wierzchołka korzenia zęba, podcinanie wędzidełek i inne. Dzięki chirurgii w gabinecie stomatologicznym w Brzesku jesteśmy w stanie pomóc tym pacjentom, którzy nie mają szans na dalsze zachowawcze leczenie zębów.

Implanty zębowe

Stabilizacja i wkręcenie implantu zęba w jamie ustnej pacjenta to trzecia, ale bynajmniej nie mniej ważna nasza specjalność. Leczymy i pomagamy pacjentom, z brakami zębowymi, luźnymi i spadającymi protezami. Wykonujemy prace implantoprotetyczne na tytanie cyrkonie i złocie. W Wkraczamy tam gdzie tradycyjna protetyka nie mogła się sprawdzić.

Usuwanie kamienia i złogów nazębnych

Przychodnia i gabinety stomatologiczne w Brzesku posiadają zespól wykwalifikowanych higienistek stomatologicznych. Oferujemy Państwu specjalistyczną pomoc i walkę z zapaleniem przyzębia i dziąseł oraz rozwijającą się paradontozą. Ponadto proponujemy usunięcie kamienia, piaskowanie oraz polerowanie zębów, a na koniec pełną fluoryzację łuków zębowych, która zabezpieczy przed dalszą próchnicą.

Dzięki wykwalifikowanemu personelowi, szerokiemu zakresowi usług oraz bogatemu zapleczu technologicznemu jesteśmy w stanie zapewnić kompleksowe leczenie stomatologiczne, odbywające się w obrębie jednego zakładu, bez konieczności dopasowywania terminów w różnych placówkach, często znacznie oddalonych od siebie.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą naszej kliniki stomatologicznej!