Chirurgia stomatologiczna

W naszych przychodniach wykonujemy zabiegi z zakresu chirurgii stomatologicznej. Jest to dziedzina medycyny, która zajmuje się leczeniem operacyjnym w obszarze jamy ustnej. Wprowadzamy i stosujemy zabiegi chirurgiczne z powodzeniem w wielu schorzeniach narządu żucia.

Nierzadko chirurgia stomatologiczna jest poprzedzona innym wieloetapowym specjalistycznym leczeniem. W związku z tym zatem, planowanie zabiegów chirurgicznych często wiąże się z działaniami na polu implantologicznym, protetycznym oraz zabiegów endodontycznych i periodontycznych. Dlatego też, każdy etap leczenia chirurgicznego w Artdent jest objęty pełną diagnostyką radiologiczną oraz pomocą specjalistów z zakresu protetyki, implantologii, ortodoncji, endodoncji czy stomatologii zachowawczej.

Dla wielu osób wizyta w gabinecie stomatologicznym bywa źródłem stresu i nierzadko bólu. Dlatego szczególnie dbamy o to, aby zabiegi, również te z zakresu chirurgii stomatologicznej, wykonywane były w przyjaznej atmosferze i poczuciu bezpieczeństwa. Niezależnie od przeprowadzanego zabiegu staramy się, aby był wykonany całkowicie bezboleśnie. Mamy dla Państwa w ofercie kilka systemów i sposobów znieczulenia. W zależności od planowanego leczenia dobieramy najodpowiedniejszą metodę, aby zabieg przebiegł bezboleśnie. 

Jedną z metod pozwalających na znaczne zredukowanie stresu związanego z wizytą w gabinecie dentystycznym jest sedacja, czyli zabieg znieczulający, polegający na wziewnym podaniu podtlenku azotu. Sedacja redukuje skutecznie uczucie strachu oraz działa relaksująco na pacjenta. W dodatku jest to zabieg całkowicie bezpieczny, również dla małych dzieci czy kobiet w ciąży.

Zakres usług chirurgicznych

  • chirurgiczne usunięcie korzeni
  • usunięcie zatrzymanych zz. 8-mych
  • resekcja wierzchołków
  • wyłuszczenie torbieli
  • podcięcie wędzidełka
  • extrusia chirurgiczna
  • odsłonięcie zęba zatrzymanego
  • chemisekcja radektomia

Zapraszamy serdecznie do naszych poradni stomatologicznych w Bochni lub Brzesku. Od lat z powodzeniem wykonujemy zabiegi chirurgii stomatologicznej, a grono naszych stałych, zadowolonych pacjentów ciągle rośnie. Ponadto osoby nas odwiedzające mają też dostęp do doskonałej diagnostyki radiologicznej w postaci zdjęć punktowych, panoramicznych, jak i diagnostyki tomograficznej 3D. Zapewniamy szeroki zakres świadczeń chirurgicznych z wykorzystaniem najnowocześniejszego sprzętu medycznego. Zapraszamy do kontaktu w celu umówienia się na wizytę.

Artykuły / opinie / porady

Znieczulenie w gabinecie stomatologicznym. Brzesko Bochnia

Znieczulenie w gabinecie stomatologicznym

Znieczulenie w gabinecie na fotelu u dentysty jest podstawowym i najczęściej wykonywanym zabiegiem chirurgicznym u pacjenta w jamie ustnej. Powszechnie stosowany w stomatologii zachowawczej, chirurgii, endodoncji, protetyce. W profilaktyce

Czytaj dalej »