Opinie i porady stomatologiczne dotyczące prawidłowej higieny jamy ustnej

Prezentujemy Państwu opinie oraz porady stomatologiczne, czyli wpisy tematyczne autorstwa praktykujących lekarzy stomatologów, przygotowane zarówno z myślą o naszych pacjentach z Brzeska oraz Bochni, a także wszystkich osób, które po prostu szukają rzetelnych informacji z zakresu stomatologii.

Dział ten powstał po to, aby zapewnić Państwu wielowymiarową pomoc, a zatem również dostarczyć niezbędnych informacji z wszystkich możliwych dziedzin leczenia stomatologicznego – ortodoncji, endodoncji, chirurgii, implantologii, protetyki oraz radiologii. Wierzymy że krótkie i treściwe notki na stronie mogą pomóc w zrozumieniu zagadnienia i poczuć się pewniej przed ewentualnym zabiegiem. Każdy pacjent powinien mieć świadomość, w którym kierunku należy podjąć leczenie i jaki rodzaj będzie najodpowiedniejszy.

Specjalnie w tym celu przygotowaliśmy serię przejrzystych stron podzielonych tematycznie, z zamieszczonymi w nich artykułami, filmami oraz zdjęciami. Artykuły nie powstały przypadkowo – bazują one na najczęściej zadawanych pytaniach oraz tych dziedzinach z zakresu stomatologii, które budzą u Pacjentów największe wątpliwości. 

Znajdą zatem Państwo wpisy dotyczące pielęgnacji zębów, leczenia czy profilaktyki schorzeń układu stomatologicznego czy sposobach radzenia sobie z problemami dotyczącymi zdrowia jamie ustnej.

Obecnie w dziale porad stomatologicznych znajdą Państwo głównie artykuły z zakresu higieny jamy ustnej, profilaktyki próchnicy oraz wybielania zębów, ale są tu również artykuły dotykające tematyki znieczuleń w stomatologii czy zwalczania strachu w gabinecie dentystycznym.

Zapraszamy do zapoznania się z opiniami i poradami z zakresu stomatologii!

Ortodoncja

W dziale ortodoncja uzyskacie informacje dotyczące leczenia ortodontycznego, a także aparatów ortodontycznych, wad zgryzu, przygotowania i przebiegu leczenia oraz wizyt kontrolnych. Ponadto są tam opisane najczęstsze problemy związane z leczeniem. Mamy tu proste porady jak sobie samemu pomóc. Dlatego też, jest sporo informacji na temat utrzymania prawidłowej higieny podczas noszenia aparatu ortodontycznego, oraz akcesoriów potrzebnych w trakcie leczenia.

Rentegen 3d

Artykuły z radiologii stomatologicznej opisują rodzaje zdjęć wykonywanych w diagnostyce schorzeń zębów, przyzębia, zatok oraz kości szczęki i żuchwy. Zawierają informacje o dawkach promieniowania. Ponadto znajdziecie tu informacje o zaleceniach i ograniczeniach ekspozycji na promieniowanie rentgenowskie. Dodatkowo zawarto tu wyjaśnienia dotyczące zastosowania tomografii stożkowej CBCT w diagnostyce chorób twarzoczaszki. Polecam wpis traktujący o wykonywaniu zdjęć RTG w okresie ciąży!

Implanty

Sporo ciekawych informacji o implantach, budowie wskazaniach i przeciwwskazaniach do wszczepienia, powikłaniach, higienie i dolegliwościach związanych z implantami znajdziecie we wpisach poświęconych implantologii. Polecam artykuł omawiający zależność palenia tytoniu i gojenia się tkanek po zabiegach w jamie ustnej. Ponadto warto zapoznać się z rodzajami i specyfiką implantów zębowych.

Chirurgia

W dziale chirurgia stomatologiczna zawarliśmy informacje dotyczące leczenia chirurgicznego w stomatologii. Wpisy poświęcone są najczęściej spotykanym i wykonywanym zabiegom chirurgicznym w obrębie jamy ustnej. Godne polecenia są artykuły omawiające wpływ palenia papierosów na gojenie tkanek, oraz zalecenia po usunięciu zęba. Sporo informacji jest o usuwaniu zębów ósmych.

Endodoncja

Wprowadzenie do leczenia endodontycznego w stomatologii znajdziecie w tym dziale. Są tu opisy pierwszych symptomów choroby miazgi zęba, które powinny nas zaalarmować i zmobilizować do szybkiej kontroli w gabinecie stomatologicznym. Znajdziecie również porady, jak radzić sobie w sytuacjach bólowych. Zarówno w stanach przewlekłych, jak i przy ostrych zapaleniach miazgi zębów.

Protetyka

Protetyka stomatologiczna jest dziedziną estetyczno-odtwórczą. Dlatego też polecam wpisy mówiące o koronach protetycznych, zarówno tych na metalu, jak i ceramicznych. Bardzo wiele informacji znajdziecie na temat protez zębowych akrylowych i szkieletowych. Dla osób pragnących uzupełnić braki zębowe w sposób stały polecam artykuły o mostach protetycznych i implanatoprotetyce.