ORTODONTA. BRZESKO BOCHNIA. APARAT ORTODONTYCZNY

Ortodonta - leczenie wad zgryzu u dzieci i dorosłych

Zadaniem ortodonty jest leczenie wad zgryzu, czego efektem końcowym jest zdrowy i zadbany uśmiech, stanowiący naszą najlepszą wizytówkę. Piękne zęby sprawiają, że znacznie częściej uśmiechamy się i stajemy otwarci na innych ludzi – między innymi dlatego wizyta u lekarza ortodonty to dobre rozwiązanie. Zdrowe i ładnie ustawione zęby chętnie pokazujemy, co z kolei sprawia że osoby z naszego kręgu znajomych czy rodzina postrzegają nas jako osoby optymistycznie nastawione do życia i zwyczajnie sympatyczne. Pozwala to na łatwiejsze nawiązywanie kontaktów, a więc chociaż nie zawsze zdajemy sobie z tego sprawę, to piękny i zdrowy uśmiech może okazać się bardzo pomocy w codziennym życiu.

Lekarz ortodonta to specjalista zajmujący się szeroko pojętymi wadami zgryzu. W ARTDENT zawsze staramy się wychodzić do każdego pacjenta w sposób kompleksowy. Zawsze dążymy do tego, aby czas konsultacji i leczenia był jak najkrótszy, co ma duży wpływ na prawidłowy proces leczenia. Ponadto dążymy do zoptymalizowania działań, by leczenie ortodontyczne w naszym wykonaniu było jak najbardziej skuteczne. W naszych przychodniach ortodonta należy do zespołu z chirurgiem stomatologicznym, implantologiem, endodontą, protetykiem oraz lekarzem stomatologii zachowawczej. Dokładamy wszelkich starań, aby zabiegi wykonywane w naszych przychodniach stomatologicznych były bezbolesne, a w naszej codziennej pracy korzystamy ze sprzętu opartego na najnowszej technologii. Świadczymy usługi zarówno dla dzieci, jak i osób dorosłych.

Wiedza oraz doświadczenie to bardzo ważne cechy dobrego ortodonty, które przekładają się na prawidłowe leczenie każdego pacjenta. Podejście do leczenia wady zgryzu powinno być całościowe i kompleksowe. Dlatego też lekarz ortodonta w sprawach trudnych, konsultuje przypadki własne, oraz innych naszych specjalistów. Podczas pierwszej wizyty ustala z pacjentem szczegółowy plan leczenia. Wykonywane są również zdjęcia i pomiary radiologiczne: zdjęcie panoramiczne oraz cefalometryczne, a jeśli zachodzi taka konieczność – tomografię CBCT.

Artykuły / opinie / porady